Watagua Lake Triathlon 06

Age Group Results

September 30, 2006


Race Odyssey Event Timing: 828-389-6982

Men: 14-14 15-19 20-24 25-29 30-34

Male A/G 34 under

Overall Male Winners

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Justin Tucker

21

*****

16:41.0

26:55

*****

1:04:53.0

2:57

*****

33:30.0

6:42

1:55:04.0

 
Top

Male 15 to 19

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

3

Jordan Chang

19

1

18:32.0

29:54

2

1:09:36.0

3:10

1

29:53.0

5:59

1:58:01.0

2

8

Justin Morrison

18

2

20:23.0

32:53

1

1:08:43.0

3:07

2

34:59.0

7:00

2:04:05.0

3

23

Brian Schoenberger

19

3

21:45.0

35:05

3

1:21:30.0

3:42

4

45:57.0

9:11

2:29:12.0

4

36

Jeffrey Curtis

19

4

24:45.0

39:55

4

1:40:50.0

4:35

3

40:13.0

8:03

2:45:48.0

 
Top

Male 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Geoffrey Clark

20

3

18:25.0

29:42

1

1:04:02.0

2:55

1

35:24.0

7:05

1:57:51.0

2

6

Graham McGinnis

20

1

16:51.0

27:11

2

1:05:54.0

3:00

2

38:52.0

7:46

2:01:37.0

3

11

Joshua Redden

21

2

16:56.0

27:19

4

1:10:49.0

3:13

5

40:14.0

8:03

2:07:59.0

4

13

Trey Miller

21

5

19:58.0

32:12

3

1:09:50.0

3:10

6

40:23.0

8:05

2:10:11.0

5

15

Collin Wilmington

20

6

21:35.0

34:49

 

 

 

13

1:53:37.0

22:43

2:15:12.0

6

16

Jacob Clark

21

11

25:03.0

40:24

5

1:11:57.0

3:16

3

39:38.0

7:56

2:16:38.0

7

17

Sam Casey

24

8

22:18.0

35:58

6

1:18:22.0

3:34

4

39:55.0

7:59

2:20:35.0

8

20

Robert O'Heney

24

4

19:52.0

32:03

9

1:22:42.0

3:46

7

40:55.0

8:11

2:23:29.0

9

26

Geoffrey Allen

24

9

22:28.0

36:14

10

1:24:48.0

3:51

8

42:51.0

8:34

2:30:07.0

10

27

Michael Brewer

24

10

23:09.0

37:20

7

1:19:32.0

3:37

10

48:00.0

9:36

2:30:41.0

11

28

Joseph Amato

20

7

21:38.0

34:54

8

1:21:42.0

3:43

11

48:08.0

9:38

2:31:28.0

12

32

Nathaniel Smathers

20

13

26:51.0

43:18

11

1:26:22.0

3:56

9

46:22.0

9:16

2:39:35.0

13

37

Robert Foster

24

12

26:15.0

42:20

12

1:32:08.0

4:11

12

52:23.0

10:29

2:50:46.0

 
Top

Male 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

4

Joe Smith

27

2

15:56.0

25:42

1

1:08:37.0

3:07

2

33:57.0

6:47

1:58:30.0

2

5

Tommy Holian

26

1

14:54.0

24:02

3

1:10:42.0

3:13

5

35:33.0

7:07

2:01:09.0

3

7

Aaron Faro

25

3

16:40.0

26:53

4

1:12:15.0

3:17

1

33:32.0

6:42

2:02:27.0

4

9

Jason Goodman

25

5

20:36.0

33:14

2

1:10:38.0

3:13

3

34:22.0

6:52

2:05:36.0

5

12

Peter Hosick

25

6

21:02.0

33:55

5

1:13:32.0

3:21

4

35:30.0

7:06

2:10:04.0

6

22

George Petrush

29

4

19:46.0

31:53

6

1:24:00.0

3:49

6

42:13.0

8:27

2:25:59.0

7

25

Ryan Murray

29

7

21:52.0

35:16

8

1:24:56.0

3:52

7

43:13.0

8:39

2:30:01.0

8

29

Matt Trivett

27

8

23:04.0

37:12

7

1:24:36.0

3:51

8

45:14.0

9:03

2:32:54.0

 
Top

Male 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

10

Chad Skudlarick

31

2

19:38.0

31:40

1

1:09:43.0

3:10

1

36:21.0

7:16

2:05:42.0

2

14

David Matthews

33

3

20:13.0

32:36

2

1:12:19.0

3:17

2

40:20.0

8:04

2:12:52.0

3

18

John Rife III

30

1

15:43.0

25:21

5

1:20:55.0

3:41

7

44:54.0

8:59

2:21:32.0

4

19

Greg Jones

34

10

25:33.0

41:13

3

1:15:36.0

3:26

3

40:26.0

8:05

2:21:35.0

5

21

Scott St Clair

33

4

23:31.0

37:56

4

1:17:19.0

3:31

6

43:27.0

8:41

2:24:17.0

6

24

David Robertson

30

7

25:08.0

40:32

6

1:21:42.0

3:43

5

42:37.0

8:31

2:29:27.0

7

30

Patric Le Beau

34

15

28:50.0

46:30

10

1:26:49.0

3:57

4

41:45.0

8:21

2:37:24.0

8

31

Kevin Rothrock

34

11

25:52.0

41:43

9

1:22:18.0

3:44

9

50:07.0

10:01

2:38:17.0

9

33

Mark Bowen II

31

5

23:59.0

38:41

11

1:27:43.0

3:59

8

49:14.0

9:51

2:40:56.0

10

34

Adam Bedell

31

8

25:13.0

40:40

7

1:21:49.0

3:43

14

54:23.0

10:53

2:41:25.0

11

35

Chad Berry

32

13

27:31.0

44:23

8

1:22:02.0

3:44

13

51:56.0

10:23

2:41:29.0

12

38

Brian Neal

30

16

29:09.0

47:01

12

1:30:22.0

4:06

11

51:52.0

10:22

2:51:23.0

13

39

Jacob Hedrick

32

12

26:11.0

42:14

13

1:35:31.0

4:21

10

50:49.0

10:10

2:52:31.0

14

40

Jeff McGehee

30

6

24:13.0

39:04

14

1:37:20.0

4:25

12

51:54.0

10:23

2:53:27.0

15

41

Daniel Green

31

17

30:53.0

49:49

15

1:40:11.0

4:33

15

55:27.0

11:05

3:06:31.0

16

42

Kris Shepard

33

9

25:23.0

40:56

16

1:41:06.0

4:36

16

1:04:30.0

12:54

3:10:59.0

 

Male A/G 35 over

Top

Overall Male Winners

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Turner Boone

35

*****

18:50.0

30:23

*****

1:07:33.0

3:04

*****

33:13.0

6:39

1:59:36.0

 
Top

Male 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Peter Scott

38

1

17:45.0

28:38

3

1:08:11.0

3:06

2

37:29.0

7:30

2:03:25.0

2

3

Ted Zerucha

39

7

22:43.0

36:38

2

1:06:16.0

3:01

1

34:59.0

7:00

2:03:58.0

3

4

Shayne Kondor

39

6

22:32.0

36:21

1

1:06:08.0

3:00

3

38:12.0

7:38

2:06:52.0

4

17

Erich Rosenbusch

38

2

20:16.0

32:41

4

1:13:21.0

3:20

7

51:34.0

10:19

2:25:11.0

5

28

Michael Button

37

4

21:23.0

34:29

5

1:23:26.0

3:48

5

50:47.0

10:09

2:35:36.0

6

30

Trey Morrison

37

3

21:04.0

33:59

6

1:23:36.0

3:48

9

53:23.0

10:41

2:38:03.0

7

34

Brian Higgs

37

8

23:54.0

38:33

7

1:25:22.0

3:53

8

52:27.0

10:29

2:41:43.0

8

38

Daniel Harvey

38

11

26:20.0

42:28

10

1:39:40.0

4:32

4

48:22.0

9:40

2:54:22.0

9

39

Todd Dysert

36

9

25:19.0

40:50

9

1:38:29.0

4:29

6

51:21.0

10:16

2:55:09.0

10

40

Todd Idol

36

5

22:20.0

36:01

8

1:35:08.0

4:19

11

59:40.0

11:56

2:57:08.0

11

42

Mark Lockett

37

10

25:19.0

40:50

12

1:43:06.0

4:41

10

59:39.0

11:56

3:08:04.0

 
Top

Male 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

6

Sherman Thurmond

43

2

20:22.0

32:51

2

1:11:38.0

3:15

7

41:43.0

8:21

2:13:43.0

2

7

Damon Anagnos

44

10

26:36.0

42:54

1

1:10:37.0

3:13

2

37:10.0

7:26

2:14:23.0

3

9

Craig Lewis

42

1

19:37.0

31:38

5

1:17:33.0

3:32

6

41:28.0

8:18

2:18:38.0

4

11

Brian Brown

40

3

21:56.0

35:23

3

1:14:42.0

3:24

8

42:36.0

8:31

2:19:14.0

5

13

John Marotta

42

12

30:42.0

49:31

4

1:15:02.0

3:25

1

35:38.0

7:08

2:21:22.0

6

19

Kenneth Nicholls

40

5

23:40.0

38:10

10

1:24:16.0

3:50

4

40:53.0

8:11

2:28:49.0

7

21

Michael Reiss

43

8

25:52.0

41:43

8

1:22:14.0

3:44

5

41:25.0

8:17

2:29:31.0

8

22

Daniel De Armas

44

4

23:06.0

37:15

12

1:29:28.0

4:04

3

38:45.0

7:45

2:31:19.0

9

24

Tim Ganley

42

6

24:02.0

38:46

9

1:22:16.0

3:44

9

46:17.0

9:15

2:32:35.0

10

27

Kurt Weide

43

9

26:32.0

42:48

6

1:19:36.0

3:37

10

49:13.0

9:51

2:35:21.0

11

29

Kenneth Laflamme

40

11

26:57.0

43:28

7

1:20:11.0

3:39

11

49:43.0

9:57

2:36:51.0

12

36

Jim Allen

42

7

24:34.0

39:37

11

1:29:24.0

4:04

12

53:25.0

10:41

2:47:23.0

 
Top

Male 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

8

John Middlebrook

45

5

23:39.0

38:09

1

1:13:38.0

3:21

3

39:59.0

8:00

2:17:16.0

2

10

Kevin Oley

47

4

22:14.0

35:52

5

1:22:09.0

3:44

1

34:29.0

6:54

2:18:52.0

3

12

Charles Cook

45

2

18:19.0

29:33

4

1:22:02.0

3:44

2

38:59.0

7:48

2:19:20.0

4

16

Edward Rollins

48

1

18:12.0

29:21

6

1:23:12.0

3:47

4

43:18.0

8:40

2:24:42.0

5

18

John Barrett

47

3

22:10.0

35:45

3

1:17:47.0

3:32

5

45:52.0

9:10

2:25:49.0

6

31

Mark Shirey

45

6

25:43.0

41:29

2

1:14:25.0

3:23

7

58:03.0

11:37

2:38:11.0

7

35

David Hrivnak

47

7

28:54.0

46:37

7

1:27:57.0

4:00

6

48:02.0

9:36

2:44:53.0

 
Top

Male 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

5

Danial Batchelor

51

2

20:01.0

32:17

 

 

 

3

1:52:41.0

22:32

2:12:42.0

2

14

Scott Vandiver

54

3

20:20.0

32:48

1

1:16:59.0

3:30

1

45:29.0

9:06

2:22:48.0

3

23

Jim Whitler

51

1

19:36.0

31:37

2

1:23:04.0

3:47

2

49:27.0

9:53

2:32:07.0

 
Top

Male 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

15

John McSwain

55

2

20:16.0

32:41

1

1:19:27.0

3:37

2

44:07.0

8:49

2:23:50.0

2

20

Douglas Blackford

59

5

25:05.0

40:27

2

1:21:30.0

3:42

1

42:19.0

8:28

2:28:54.0

3

25

Nt Ricker

56

1

20:05.0

32:24

3

1:21:36.0

3:43

4

51:33.0

10:19

2:33:14.0

4

32

Jerry Miller

57

4

23:59.0

38:41

5

1:28:59.0

4:03

3

46:33.0

9:19

2:39:31.0

5

33

John Faith

58

3

21:32.0

34:44

4

1:25:35.0

3:53

5

54:34.0

10:55

2:41:41.0

 
Top

Male 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

26

Tommy Dugger

63

1

23:44.0

38:17

1

1:24:46.0

3:51

1

45:37.0

9:07

2:34:07.0

2

41

Bruce Button

60

2

34:40.0

55:55

2

1:36:42.0

4:24

2

55:48.0

11:10

3:07:10.0

 
Top

Male 65 to 69

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

37

Miles Hyman

68

1

23:37.0

38:05

1

1:28:19.0

4:01

1

55:30.0

11:06

2:47:26.0

 
Top

Male 70 to 90

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

43

Paul Barrett

71

1

37:42.0

60:48

1

1:51:30.0

5:04

1

1:02:54.0

12:35

3:32:06.0

 

Women

Top

Overall Female Winners

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Karen Blizard

46

*****

16:04.0

25:55

*****

1:16:41.0

3:29

*****

41:41.0

8:20

2:14:26.0

 
Top

Female 15 to 19

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

8

Ally Stacher

19

2

27:21.0

44:07

1

1:11:13.0

3:14

1

42:50.0

8:34

2:21:24.0

2

28

Jenna Rickoff

19

1

20:27.0

32:59

2

2:09:31.0

5:53

2

1:03:34.0

12:43

3:33:32.0

 
Top

Female 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Jen Brewer

24

1

18:54.0

30:29

2

1:17:55.0

3:33

1

38:18.0

7:40

2:15:07.0

2

4

Heidi Drummond

24

3

22:59.0

37:04

1

1:14:01.0

3:22

2

39:26.0

7:53

2:16:26.0

3

18

Kerry Potter

20

2

19:29.0

31:25

4

1:35:09.0

4:20

3

44:53.0

8:59

2:39:31.0

4

22

Stephanie Falkner

24

4

23:25.0

37:46

3

1:32:49.0

4:13

5

54:59.0

11:00

2:51:13.0

5

24

Candy Woodruff

22

5

25:31.0

41:09

5

1:41:02.0

4:36

4

49:29.0

9:54

2:56:02.0

 
Top

Female 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

12

Nicole Goodman

25

1

18:49.0

30:21

1

1:26:05.0

3:55

1

41:46.0

8:21

2:26:40.0

2

19

Anna Warnock

27

4

24:19.0

39:13

2

1:29:16.0

4:03

2

47:13.0

9:27

2:40:48.0

3

21

Amy Kukla

26

3

23:40.0

38:10

3

1:31:12.0

4:09

3

51:02.0

10:12

2:45:54.0

4

27

Jozica Vodlan

27

2

19:27.0

31:22

4

1:49:15.0

4:58

4

1:19:13.0

15:51

3:27:55.0

 
Top

Female 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

10

Caroline Stahlschmidt

31

2

20:31.0

33:05

1

1:18:21.0

3:34

2

46:05.0

9:13

2:24:57.0

2

14

Joanne Smart

30

3

21:36.0

34:50

2

1:25:28.0

3:53

3

46:19.0

9:16

2:33:23.0

3

16

Una Pett

34

1

19:18.0

31:08

3

1:27:40.0

3:59

4

47:37.0

9:31

2:34:35.0

4

20

Sara Ernest

33

5

27:26.0

44:15

4

1:34:21.0

4:17

1

43:21.0

8:40

2:45:08.0

5

23

Kimberly Cooke

31

4

22:30.0

36:17

5

1:42:36.0

4:40

5

49:49.0

9:58

2:54:55.0

6

30

Clair Wallace

30

6

32:00.0

51:37

6

2:19:12.0

6:20

6

54:49.0

10:58

3:46:01.0

 
Top

Female 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

9

Debbie Conrad

38

1

17:33.0

28:18

1

1:22:21.0

3:45

1

43:59.0

8:48

2:23:53.0

2

13

Kimberly Marland

35

3

22:35.0

36:25

 

 

 

3

2:09:31.0

25:54

2:32:06.0

3

17

Detra Cleven

37

2

17:56.0

28:55

2

1:31:09.0

4:09

2

47:35.0

9:31

2:36:40.0

 
Top

Female 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

5

Tammy Middlebrook

42

1

20:12.0

32:35

2

1:19:00.0

3:35

1

38:21.0

7:40

2:17:33.0

2

11

Jp Julie Palmer

41

2

23:58.0

38:39

1

1:17:00.0

3:30

2

45:28.0

9:06

2:26:26.0

 
Top

Female 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

3

Ginger Pharr

49

2

19:30.0

31:27

1

1:14:16.0

3:23

2

41:43.0

8:21

2:15:29.0

2

6

Susan Rollins

48

3

20:49.0

33:35

2

1:20:23.0

3:39

1

36:45.0

7:21

2:17:57.0

3

15

Bonny List

48

1

16:10.0

26:05

3

1:23:54.0

3:49

4

53:42.0

10:44

2:33:46.0

4

25

Sharon Separ

48

4

24:23.0

39:20

4

1:47:06.0

4:52

3

49:13.0

9:51

3:00:42.0

 
Top

Female 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

7

Susi Chandler

55

1

16:56.0

27:19

1

1:15:48.0

3:27

1

45:50.0

9:10

2:18:34.0

2

26

Judy Rippetoe

59

2

30:48.0

49:41

2

1:39:45.0

4:32

3

56:06.0

11:13

3:06:39.0

3

29

Joan Meixell

59

3

36:12.0

58:23

3

2:05:52.0

5:43

2

53:24.0

10:41

3:35:28.0

 

Male Relay

Top

Overall Male Winners

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Christopher Pickerell

19

*****

22:22.0

36:05

*****

52:13.0

2:22

*****

30:39.0

6:08

1:45:14.0

 
Top

Male 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Brad Batchelor

56

2

19:52.0

32:03

1

1:00:09.0

2:44

1

34:08.0

6:50

1:54:09.0

2

3

Josh Martin

24

3

21:01.0

33:54

2

1:03:45.0

2:54

3

36:30.0

7:18

2:01:16.0

3

4

Matt Ware

34

1

15:41.0

25:18

3

1:16:59.0

3:30

2

35:11.0

7:02

2:07:51.0

4

5

William Steck

27

4

23:59.0

38:41

4

1:18:03.0

3:33

4

37:18.0

7:28

2:19:20.0

 

Female Relay

Top

Overall Female Winners

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

April Flanders

34

*****

23:07.0

37:17

*****

1:04:32.0

2:56

*****

31:33.0

6:19

1:59:12.0

 
Top

Female 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Kathleen Collins

44

2

18:55.0

30:31

1

1:12:18.0

3:17

2

33:11.0

6:38

2:04:24.0

2

3

Sandee Ashby

57

3

19:07.0

30:50

2

1:21:34.0

3:42

1

31:03.0

6:13

2:11:44.0

3

4

Cindy Soule

40

1

17:26.0

28:07

3

1:23:22.0

3:47

3

37:08.0

7:26

2:17:56.0

4

5

Sue Stark

60

4

25:10.0

40:35

4

1:30:52.0

4:08

4

43:34.0

8:43

2:39:36.0

 

Mixed Relay

Top

Overall Female Winners

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

3

Maritza Greene

35

*****

21:10.0

34:08

*****

1:08:57.0

3:08

*****

38:45.0

7:45

2:08:52.0

 
Top

Female 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

6

Tammy Gray

51

9

22:32.0

36:21

4

1:12:02.0

3:16

2

38:09.0

7:38

2:12:43.0

2

7

Katie Jenkins

27

2

17:36.0

28:23

7

1:19:30.0

3:37

4

39:20.0

7:52

2:16:26.0

3

9

Amanda Voyles

30

7

22:02.0

35:32

6

1:15:33.0

3:26

6

41:25.0

8:17

2:19:00.0

 
Top

Overall Male Winners

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

John Boyd

48

*****

22:38.0

36:30

*****

1:04:31.0

2:56

*****

39:21.0

7:52

2:06:30.0

 
Top

Female 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- bike -------

------- run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Clarence Hickman

54

4

19:07.0

30:50

2

1:10:51.0

3:13

3

38:29.0

7:42

2:08:27.0

2

4

Nathan Faulks

18

3

18:12.0

29:21

5

1:13:15.0

3:20

1

37:59.0

7:36

2:09:26.0

3

5

Allen Powers

44

10

25:08.0

40:32

1

1:05:24.0

2:58

5

39:59.0

8:00

2:10:31.0

4

8

James Ratchford

57

5

20:43.0

33:25

3

1:11:05.0

3:14

7

46:42.0

9:20

2:18:30.0

5

10

Daniel Herrick

49

6

21:00.0

33:52

8

1:37:53.0

4:27

9

50:52.0

10:10

2:49:45.0

6

11

Blaine Elliott

31

8

22:16.0

35:55

9

1:42:10.0

4:39

10

52:02.0

10:24

2:56:28.0

7

12

Greg Landry

46

1

16:47.0

27:04

10

2:03:47.0

5:38

8

48:47.0

9:45

3:09:21.0